Janků podlahy

Nové kolekce DESSO Recharge a Retrace

25. 07. 2022

Kobercové čtverce Recharge & Retrace z kolekce DESSO Origin jsou 100% recyklovatelné, což je výsledek komplexního návrhářského procesu. Myšlenka cirkularity, „vyrobeno k dalšímu zpracování“, inspirovala texturu i vzor každé produktové řady, která odráží krásu dotykového vjemu typického pro dokonalou nedokonalost světa přírody.

Dělat dobro pro lidi a planetu znamená podnikat reálné kroky ke snížení emisí skleníkových plynů, jako je oxid uhličitý, který významně přispívá ke globálnímu oteplování. Právě to umožňuje cirkulární přístup společnosti Tarkett ke kobercovým čtvercům. Jako jediný výrobce kobercových čtverců se systémem recyklace v uzavřené smyčce omezuje použití panenských surovin pro nové výrobky a vyhýbá se běžným možnostem, které zanechávají uhlíkovou stopu, jako je likvidace ve spalovně odpadů nebo skládkování na konci životnosti produktu.

Design výrobku DESSO Recharge evokuje upcyklovanou křídu používanou při výrobě podložky EcoBase a sdílí stejně nádhernou barevnou paletu s kolekcí DESSO Retrace, takže spolu dokonale ladí.

Zdroj: Tarkett

Nové kolekce DESSO Recharge a Retrace
Modul: Aktuality